Vrána hrýzol ďalšie prehru vo finále: Je to smutné. Snáď to skoro zlomím

Veľkých finálových bitiek pamätá niekoľko, ale žiadnu ešte nevyhral. Za Vítkovice, za Lev Praha a teraz zatiaľ ani za Spartu. Hokejový útočník Petr Vrána má smolu, svoje strieborné prekliatie nezlomil ani vo finále hokejovej Ligy majstrov. Bol na ľade, keď Frölunda v predĺžení rozhodla parádne dráma. “Verili sme si do predĺženia, ale nevyšlo nám. Možno sme to mohli zahrať lepšie, bohužiaľ. Sme sklamaní, “povedal útočník po zápase.

Veľké dráma pre vás neskončilo dobre. Frölunda rozhodla v predĺžení finále, ktoré mohlo dopadnúť akokoľvek. Súhlasíte ale s tým, že to bolo z vašej strany viac ako dôstojné zakončenie téhle parádnu sezóny v Lige majstrov? “Odohrali sme slušný zápas.V tretej tretine sme ich prehrali, mali veľký problém s nami hrať. Bohužiaľ sme nepremenili veľké šance a prehrali v predĺžení. Tak to býva. Je to smutné, prehrať takto o gól je strašná škoda. Ale bohužiaľ…”

Čo hovoríte k priebehu zápasu? V druhej tretine ste sa k ničomu nedostali, v tej tretej ste zase Ždímal vy Frölunda…
“Asi je škoda tých vylúčení v prvej tretine. Dostali sme ich do piatich, oni nabrali sebavedomie. Presilovky hrajú fakt dobre. Myslím, že keby sme ten zápas, alebo hlavne prvú tretinu, hrali viac v piatich, možno to všetko vyzeralo inak. Keď sme v tretej začali hrať, čo vieme, mali problémy. Tam bola škoda, že sme nepremenili šancu navyše.Mali sme ich hodne…”

Cez ten nešťastný koniec ale nakoniec asi musíte vaše pôsobenie v Lige majstrov hodnotiť pozitívne, nie?
” Je to strašne náročné, ale mylsím , že sme ukázali, že hokej hrať vieme. Na ceste do finále sme porazili špičkové súpera, aj s Frölunda sme odohrali viac ako vyrovnané stretnutie. Rozhodlo predĺženie, v ňom je to päťdesiat na päťdesiat. Vyšlo to im. “

Hrať predĺženie tri na tri sa malo dvadsať minút. Asi vám ale bolo jasné, že sa v ňom rozhodne skôr, že?
“My sme to presne nevedeli, že sa má hrať tak dlho. Ale keď vám niekto povie, že budete hrať dvadsať minút tri na tri, je to naozaj šialené. Päť minút ako v extralige sa vydržať dá, ale dvadsať? To už je trošku bláznivé.Myslím, že takéto finále by sa malo hrať päť na päť až do rozhodnutia. Ale je to reglement súťaže, tak to musíme brať. “

Vy ste bol na ľade pri rozhodujúcom góle, už ste boli pekne zatavenie, nemohli ste sa dostať k puku, že?
” Vyšlo to presne naopak, než ako sme si plánovali. Chceli sme byť na kotúči a prestriedať, pretože naša striedačka bola u ich pásma, ale prišli sme o kotúč a bolo to naopak. Je to ťažké, zavreli nás na minútu tridsať, pred bránkovisko prišla prihrávka a so šťastím to tam dotlačili. Možno sme to mali zohrať lepšie…”

Pre vás osobne je to ďalšia ťažká prehra až vo finále. Striebro máte s Vítkovice alebo Levom Praha. Kedy to vaše prekliatie prelomíme?
“Dúfam, že čoskoro.Už som sa na to snažil nemyslieť…A bohužiaľ. “

Čítajte viac na http://sk-bonus.com/1xbet-bonus/