Sportingbet și Internazionale merg de la rău la mai rău cu înfrângerea Cagliari

Căpitanul de la Internazionale, Mauro Icardi, nu poate face nici un drept și o pedeapsă ratată într-o înfrângere de 2-1 de Cagliari în Serie A duminică nu va ajuta cauza cu fanii Inter. Icardi a avut un un start fantastic în sezon, cu șase goluri în șapte Sportingbet meciuri, dar a înfuriat “Ultras” la club cu comentarii în autobiografia sa, pe care suporterii l-au numit “minciuni”. Argentina forward a încercat să-i umple pe fani cu o declarație proprie în domeniul social media, dar a fost uluit când a ieșit înainte de meci și a fost întâmpinat în San Siro prin insultarea bannerelor. Vicepreședintele Inter, Javier Zanetti, la sugerat pe Icardi ar putea chiar pierde capitanul și unii fanii au înveselit atunci când Icardi a trimis pedeapsa lui grozav largă în minutul 26 după ce a fost împins de Bruno Alves. “Vorbim mâine, calm, cu privire la fotbalistul și respectul față de fani “, a spus Sportingbet bonus antrenorul echipei Inter, Frank De Boer. “Trebuie să găsim o soluție deoarece această situație nu este bună.” “E cel mai dificil moment de când am fost în Italia.Nu e vorba de ghinion.Astăzi, am văzut o echipă care nu a vrut să câștige și cred că este o chestiune mentală “. Samir Handanovic a reușit să obțină un al treilea meci consecutiv Serie A și a trimis Internazionale spirala la o treime în minutul 85, Handanovic, portarul de acasă, a forțat mingea în golul său propriu în minutul 85 pentru a marca o victorie de 2-1 pentru vizitatori după atacantul de la Cagliari, Federico Melchiorri (71) a renunțat la deschiderea lui João Mario în minutul 55. Juraj Kucka și M’Baye Niang au lovit goluri de ambele părți pe jumătate și, deși Valter Birsa a dat Chievo speranță cu o lovitură liberă de a doua jumătate, Obiectivul lui Dario Dainelli în timpul opririi a rezolvat problema.

Vincenzo Montella a făcut cinci meciuri Sportingbet brasil neînvinsi și a devenit prima echipă vizitatoare în acest sezon pentru a câștiga un meci la Stadio Marc’Antonio Bentegodi. Ciro Immobile a obținut o lovitură de 1-1 cu Bologna și a păstrat Lazio pe locul al patrulea în masă. Immobile, care a lovit bara transversală cu o lovitură în prima repriză, a mers acasă de la fața locului cu șapte minute în plus, după accidentul lui Marios Oikonomou pe Wallace, pentru a anula out a lui Filip Helander Sportingbet pentru deschiderea de 11 minute pentru Bologna. Diego Falcinelli a dat lui Crotone un avans, dar Stefano Sensi a egalat cu șapte minute rămase.Pietro Iemmello a finalizat lupta din apropiere de trei minute.