PSV vs AZ Alkmaar 14.08.2016

PSV vs AZ Alkmaar va fi una dintre partidele cele mai interesante de urmarit din etapa cu numarul 2 din Olanda Eredivisie. PSV vs AZ Alkmaar va fi ultima partida din etapa si se va disputa in aceasta duminca incepand cu ora 17:45 ora romaniei. La fel ca in sezonul precedent, cele doua echipe se intalnesc in prima parte a acestuia.

PSV este campiaona din sezonul precent si va trebui cel putin sa-si apere titlul castigat. Pana acum PSV a mai disputat o partida in Eredivisie, in deplasare la Utrecht, partida in care au fost condusi la pauza, dar pe care au reusit s-o castige cu scorul de 2-1 dupa cele doua reusite din repriza secunda. Pe teren propriu in duelurile PSV vs AZ Alkmaar, gazdele domina clar statisticile avand in prezent 7 vcitorii consecutive, iar ultimele 3 fara ca oaspetii sa marcheze. Inclusiv in acest sezon PSV isi doreste inca o victorie in fata celor de la AZ Alkmaar.

AZ Alkmaar a debutat in noul sezon cu un egal pe teren propriu in fata celor de la Heerenveen, scorul fiind de 2-2. Dupa aceasta remiza cei de la AZ Alkmaar sunt nevoiti sa se deplaseze la campioana din sezonul trecut in incercarea de a reusii un rezultat pozitiv dupa o perioada de aproape 10 ani in care nu au mai reusit o victorie.

PSV vs AZ Alkmaar ambele marcheaza @ 1.70 ( Sportingbet )