Poland vs Portugal 30.06.2016

Poland vs Portugal este primul sfert de finala de la Euro 2016 ce va avea loc in aceasta saptamana mai precis joi pe 30 iunie 2016. Poland vs Portugal va fi o partida dificila si destul de greu de antipat deoarece ambele echipe joaca imprevizibil si pot surprinde placut sau nu publicul si telespectatorii.

Poland s-a calificat dintr-o grupa unde alaturi mai erau echipe precum Germania, Irlanda de nord si Ucraina. Locul secund a fost ocupat de acestia dupa cele 3 partide din grupa, partide in care nu au fost invinsi nici de Germania cu care au remizat 0-0. Despre aceasta remiza se tot vorbeste cum ca ar fi fost o partida mai mult non-combat, dar pana la dovedire aceasta a fost validata si a adus cate un punct pentru ambele echipe. In faza optimilor Poland a trecut cu greu de Elvetia dupa loviturile de la 11 metri si va intalnii Portugal in faza sferturilor de finala.

Portugal abia s-a calificat in optimi dupa ce in grupe cu greu a terminat pe locul 3 cu 3 puncte dupa 3 partide terminate la egalitate. Avand in vedere grupa din care acestea a facut parte, Portugal a dezamagit in ciuda unui lot valoros de jucatori. Prestatia din faza optimilor a fost una mai buna insa cu noroc au depasit in ultimele minute ale reprizelor de prelungire, o echipa a Croatiei care parea ca va ajunge departe dupa ce a surpins pe toata lumea cu o victorie stralucitoare in fata Spaniei, campioana ultimei editii a Campionatului European.

Poland vs Portugal X pauza @ 1.90 ( Unibet bonus )