CS Marítimo – Sporting CP

Sporting už vo zvyšku sezóny len ťažko bude šplhať niekam vyššie. V posledných piatich kolách stratil aspoň dva body hneď v troch prípadoch a na druhej Porto tak momentálne stráca už osem krokov. Pre zelenobiele tak bude predovšetkým dôležité udržať strategickú tretiu priečku a zabezpečiť si predkolo Ligy majstrov …

V tomto ohľade lisabonských v sobotu veľa pomohla susedné Benfica, ktorá premohla štvrtú Braga a dala tak Sportingu veľkú príležitosť osamostatniť sa na bronzovej pozícii s náskokom luxusných siedmich bodov. Pre to ale najprv musia sami Levy naplno bodovať na Madeire, kde k ich potešeniu dochádzajú sezónu v úspornom režime.

Mužstvo aktuálne vedie Ivo Vieira iba v úlohe dočasného kouča, pričom z minulých troch kôl Marítimo zvládlo iba to posledné. Na druhú stranu, Sporting iste bude zaujímať, že konkrétne na Unibet bonus žeravé pôde vo Funchale už v tomto kalendárnom roku padli aj tak silné celky ako Braga a Porto, takže domáci určite neradno podceňovať.

Tak ako tak je Sporting, ktorý jesenné meranie síl zvládol v pomere 4: 2, docela zrejmým favoritom tohto súboja, hoci ho poslednou dobou výrazne limituje priepustná defenzíva (v predošlých troch súťažných dueloch inkasovala hneď osemkrát!) – Pre dnešok navyše oslabená o suspendované duo Tobias Figueiredo – William Carvalho.

Naproti tomu Ivo Vieira má skôr príjemné starosti so skladaním zostavy, lebo pre toto prestížne stretnutie víta späť v nominácii hneď šesť navrátilcov. Menovite ide o Raula Silvu, Bruna Galla, Edgara Costu, Marega, Joaa Diogo a Danila Pereira.